Cześć!

jestem klaudia

Zajmuję się projektowaniem wnętrz. Stworzyłam platformę Akademia Create Design oraz mój flagowy program Home Planner oparty na metodzie Urządzania 2.0 dla osób, które będą urządzać swoje mieszkanie deweloperskie i nie planują zatrudniać projektanta wnętrz.

Zakup mieszkania od dewelopera to jeden z największych wydatków w życiu, jego urządzenie to także ogromny koszt. Niestety większość osób, która ma już za sobą urządzanie podpisuje się pod tym zdaniem:

„Pierwsze mieszkanie jest dla wroga, drugie dla przyjaciela, a dopiero trzecie dla siebie

w 2012 roku

URZĄDZAŁAM SWOJE MIESZKANIE OD DEWELOPERA

Nie miałam wtedy wiedzy ani doświadczenia i nie korzystałam z projektanta wnętrz.

Jeśli chodzi o aspekt wizualny urządziłam się bardzo fajnie. Jednak na całej reszcie poległam. Najgorsze jest to, że konsekwencje tych decyzji i wyborów ponoszę do dziś.

To był między innymi jeden z powodów, który zainspirował mnie do stworzenia platformy, która uchroni od kosztownych błędów osoby urządzające swoje wymarzone mieszkanie.

MOJE 3 NAJWIĘKSZE BŁĘDY

GDY URZĄDZAŁAM SWOJE MIESZKANIE

BRAK ODBIORU TECHNICZNEGO

Widzisz ten biały pył? 😬Po 5 latach od zamieszkania przyszedł czas na naprawianie konsekwencji braku odbioru technicznego. Sufit to był największy mankament tego mieszkania-nigdy nie przeszedłby odbioru. Trzeba było położyć na nowo gładź, szlifować .... i pomalować. Pył przez kilka miesięcy wychodził w całym mieszkaniu...
Nie polecam!

POZOSTAWIENIE UKŁADU DEWELOPERA

Niefunkcjonalny układ kuchni, łazienki, za mało gniazdek, spalone przedłużacze...
W ogóle nie przeanalizowałam czy układ deweloperski ma sens i nie próbowałam stworzyć go pod swoje potrzeby. A układ funkcjonalny jest podstawą dobrze urządzonego mieszkania.

KUCHNIA WEDŁUG POMYSŁU STOLARZA

Uważałam, że stolarz ma wiedzę z zakresu także funkcjonalności i ergonomii. Moja kuchnia jest najlepszym przykładem tego jak bardzo się myliłam: zlewozmywak w narożniku, płyta indukcyjna i piekarnik przy ścianie, niewykorzystanie miejsca do przechowywania... wymieniać dalej? 😉 Niestety gotowanie w tej kuchni i korzystanie z niej nie należy do najprzyjemniejszych.... Czekam na remont 😊

w 2019 roku ZOSTAŁAM

PROJEKTANTKĄ WNĘTRZ

Zdecydowałam się na ten zawód, bo było to moje niespełnione marzenie od liceum. Myślałam, że będę głównie spełniać się jako artystka, wybierać piękne meble, dodatki, tapety…

I oczywiście robię to także. Jednak bardzo szybko praca z klientami, wizyty na budowie, nadzory nauczyły mnie, że to zaledwie 20% mojej pracy.

Najważniejsza jest wiedza z zakresu: funkcjonalności, ergonomii, przepisów i norm budowlanych, trwałości i użytkowości. Jak dany materiał sprawdza się przy sprzątaniu czy jak dogadać się z wykonawcami. Oraz ogrom ważnej wiedzy z zakresu: oświetlenia, glazurnictwa, elektryki, stolarstwa…

MOJE TOP 5

TALENTÓW GALLUPA:

1. UKIERUNKOWANIE

Całą swoją uwagę, wysiłki i energię kieruję na celu jaki sobie wyznaczyłam. Jednym z nich jest to, aby jak najwięcej osób mogło urządzić się naprawdę dobrze mimo tego, że nie zatrudnią projektanta wnętrz.

2. OSIĄGANIE

Pełne zaangażowanie w to co robię. Moje szczegółowe wskazówki pomagają osiągnąć cel innym- mam nadzieję, że także Tobie w urządzaniu

3. UCZENIE SIĘ

Uwielbiam się szkolić, doszkalać, poszerzać wiedzę. Ciągle chcę wiedzieć o urządzaniu więcej i więcej. Moją pasją jest także dzielenie się wiedzą z innymi.

4. EMPATIA

Zadowolenie innych motywuje mnie do jeszcze lepszej pracy. Stąd ciągła praca nad sobą i udoskonalanie

5. ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Dotrzymuję słowa, gdy coś obiecam. Nie rzucam słów na wiatr.